

O projektu
Sociální síť se kterou máte přehled o okolním dění.
Projekt ViewLay je sociální síť (webová aplikace), která si klade za cíl shromáždit všechny pořádané kulturní či společenské události na jedno místo a informovat o nich své uživatele.
Klient
ViewLay
Oblast podnikání
Kultura, sociální sítě
Funkce aplikace a systému
Přihlašování prostřednictvím e-mailu, Facebooku, Twitteru i Googlu
Integrace Google Map a rychlá orientace v aktuálních akcích
Jednoduché a přehledné prostředí pro vkládání nových příspěvků
Hodnotící mechanismus a prostředí pro vzájemnou komunikaci
Uživatelská sekce s rychlým přehledem a nástroji pro správu profilu

Zadání
Klient nás oslovil s myšlenkou sociální sítě, která uživatele rychle a přehledně informuje o kulturním a společenském dění v jeho okolí.
Každý registrovaný uživatel může do aplikace přidávat tipy na události, hotely nebo zajímavá místa v daném městě a sdílet je s dalšími návštěvníky.
Cílem tedy bylo vytvořit šikovného pomocníka, kterého lze využít nejen pro plánování večerního programu v místě bydliště, ale i jako zdroj informací o aktuálním dění od místních obyvatel třeba na dovolené v zahraničí.
Technologie a služby
Technologie
PWA
Angular
Heroku
Node.js
Strapi
Služby
Vývoj webové aplikace

Doba trvání projektu
8 měsíců

Tým
2 vývojáři frontendu, 2 vývojáři backendu, návrhář UI/UX, inženýr pro zajištění kvality, projektový manažer

Vývoj webové aplikace ViewLay ve 4 krocích
V rámci spolupráce jsme vytvořili jednoduché uživatelské rozhraní, které přináší přehledný výpis všech aktuálních událostí napříč celým světem.
- Sepsali jsme s klientem požadovanou funkcionalitu.
- Provedli jsme rychlou analýzu návrhu UI/UX designu, který nám klient předložil, a vybrali vhodné technologie.
- Naprogramovali jsme backend i frontend webové aplikace.
- Podrobili jsme aplikaci sérií testování kvůli optimalizaci pro nejrůznější typy zařízení.
Výstupem je svižná webová aplikace s responzivním designem a jednoduchým uživatelským rozhraním.

Detail řešení
Klient nás osvojil s jasnou představou sociální sítě zaměřené na kulturní a společenský život. Dal nám k dispozici již vytvořený design webové aplikace a my se tak mohli rovnou pustit do realizace technické části projektu - programování backendu a frontendu.
Naši programátoři provedli rychlou analýzu požadavků na funkcionalitu i na design webové aplikace a vybrali vhodné technologie pro její tvorbu. Následně jsme dali dohromady frontendový a backendový tým a pustili se do práce.
Vzhledem k povaze tohoto digitálního produktu - tedy cloudové webové aplikace, která má sloužit jako sociální síť, pro nás byla na prvním místě dostupnost a jednoduchost používání.
Obsah sociální sítě jsme prostřednictvím úvodní stránky zpřístupnili registrovaným i neregistrovaným uživatelům. V návaznosti na UX design a zlepšení použitelnosti aplikace jsme vyjma tradiční registrace/přihlášení přes e-mailovou adresu přidali také možnost použít k registraci Facebook, Twitter nebo Google účet.
Webová aplikace ViewLay se skládá ze čtyř sekcí zpřístupněných prostřednictvím navigační lišty.
Jádrem všeho je domovská stránka s výpisem aktuálních událostí a zajímavých míst v návaznosti na aktuální polohu uživatele. Výsledky se kromě slovního výpisu zobrazují také přehledněji na mapě, díky čemuž se může návštěvník webové aplikace rychle zorientovat, nebo naplánovat trasu.
Přehled aktuálních událostí však není omezen aktuální polohou zařízení. Díky vyhledávací liště lze všechny informace zobrazit pro libovolnou lokalitu na světě.
Všechny vložené události či tipy na zajímavá místa lze zobrazit i prostřednictvím stránky s výpisem kategorií.
Další výzvou pak byla příprava uživatelské sekce a rozhraní pro vkládání nových příspěvků. V uživatelské sekci může každý upravovat svůj profil, případně zde najít všechny vložené příspěvky.
Vkládání nových událostí a tipů je umožněno po zmíněné registraci. Registrovaní uživatelé zde mohou vyjma přidávání nového obsahu vzájemně reagovat na jednotlivé události a hodnotit je, ať už z hlediska správnosti či zajímavosti. Toto hodnocení následně ovlivňuje pozici přidaného příspěvku ve výsledcích vyhledávání.
V neposlední řadě jsme přidali také možnost příspěvky sdílet i na další sociální sítě, například na Facebook.