O projektu

Responzivní webové stránky s moderním designem, CMS na míru a propracovanou sekcí s dokumentací a tutoriály

Webové stránky Uptim.ai svým náštěvníkům elegantním způsobem prezentují software dodávaný stejnojmennou společností, představují všechny jeho přednosti i možnosti využití. Kromě prezentační části web obsahuje také uživatelskou sekci a speciální sekci s tutoriály a dokumentací, která vysvětluje a usnadňuje používání programu.

Klient

Uptim.ai

Oblast podnikání

Software

Funkce aplikace a systému

 • purple trianglemoderní design prezentačního webu
 • purple triangleefektní animace v návaznosti na design
 • purple triangleuživatelská sekce se správou zakoupených licencí
 • purple triangleresponzivita
 • purple trianglevyhledávání PDF dokumentů v dokumentaci
 • purple trianglespeciální sekce s dokumentací nabízeného softwaru
Chci konzultaci
customer survey

Zadání

Tým Uptim.ai nás oslovil s požadavkem na návrh designu a následnou realizaci moderního prezentačního webu s uživatelskou sekcí, určenou ke správě uživatelských licencí.

Součástí zadání pak bylo i vytvoření druhé části webu, která uživatelům zprostředkovává dokumentaci a tutoriály k softwaru dodávanému společností Uptim.ai.

Technologie a služby

Technologie

React
Next.js
Strapi
Docusaurus

Služby

UI/UX design
Tvorba webových stránek
Konzultace
Tvorba CMS na míru
duration

Doba trvání projektu

3 měsíce
team

Tým

frontend vývojář, backend vývojář, designér, projektový manažer, tester
objective

Tvorba webových stránek Uptim.ai 10 krocích

V rámci spolupráce jsme navrhli a následně realizovali prezentační web určený k propagaci softwaru nabízeného společností Uptim.ai a související sekci s dokumentací.

 1. Prvním krokem spolupráce byla série konzultací, v rámci níž jsme si s klientem ujasnili všechny požadavky na digitální produkt.
 2. V návaznosti na konzultaci jsme provedli průzkum trhu a konkurenčních řešení.
 3. Poznatky z průzkumu jsme využili při vytváření wireframu a následného prototypu webových stránek.
 4. Po odsouhlasení prototypu a wireframu klientem následovala druhá analýza prozatímního stavu projektu, v rámci které jsme hledali nejvhodnější prostředky a technologická řešení, která nám pomohou naplnit všechna očekávání od produktu.
 5. Výstupy jsme opět zkonzultovali s klientem a následně jsme dodali plán vývoje spolu s konkrétní cenovou nabídkou.
 6. Následovala příprava UX/UI designu webu, která již přinesla konkrétnější pohled na finální podobu webových stránek.
 7. Sestavili jsme vývojářský tým, který měl za úkol vytvořit CMS na míru potřebám prezentačního webu.
 8. K původní kostře jsme následně přidali uživatelskou sekci a také subdoménu, určenou pro prezentaci dokumentace nabízeného softwaru a související tutoriály.
 9. Na vytvořeném produktu jsme provedli sérii testování a optimalizací.
 10. Po vychytání všech detailů jsme webové stránky nasadili mezi uživatele.
V průběhu jednotlivých kroků a fází tvorby webových stránek jsme vždy aktuální stav zasílali klientovi, aby v rámci agilního vývoje mohl vznášet připomínky.
Chci konzultaci
solution

Detail řešení

Začátek spolupráce na každém projektu se vždy nese ve znamení úvodních konzultací. Úvodní konzultace jsou skvělým prostředkem ke správnému pochopení mezi vývojářem a klientem. Klient si navíc často ujasní svá očekávání a dokáže lépe definovat cíle finálního digitálního produktu.
Poznatky získané díky těmto konzultacím jsme doplnili o výstupy z průzkumu trhu a konkurenčních řešení a následně jsme je zúročili při přípravě wireframů a prototypu, které byly prvním hmotným výstupem našeho snažení.
Po přípravě prototypu přišel čas na návrh UX/UI designu. Na základě požadavků z konzultací jsme pro klienta připravili jednoduchý, moderní návrh designu, který jsme doplnili decentními, efektními animacemi.
Samozřejmostí je pak optimalizace responzivity, která zajišťuje pohodlné používání a procházení stránek na zařízeních nejrůznějších úhlopříček.
Po odsouhlasení návrhu přišla na řadu techničtější část, a sice tvorba custom CMS, které by odpovídalo požadavkům klienta. K tomuto účelu jsme využili technologii Strapi, která umožňuje upravit a dále rozšířit základní, již vytvořené, CMS. Díky tomu jsme dokázali vytvořit administraci webu, která splňuje všechny nároky a současně jsme ušetřili značnou část nákladů, které by stála příprava CMS “od nuly”.
CMS jsme stejně jako celou prezentační část webu přizpůsobovali aktuálním požadavkům technické optimalizace pro vyhledávače (SEO), abychom stránkám zajistili dobré umístěné ve výsledcích vyhledávačů.
Samotnou prezentační část stránek jsme následně doplnili o uživatelskou sekci, prostřednictvím které mohou klienti Uptim.ai spravovat své zakoupené licence.
Posledním dílem skládačky pak bylo vytvoření subdomény s dokumentací softwaru nabízeného společností Uptim.ai. K tomuto účelu jsme využili platformu Docusaurus, která se zaměřuje na správu komplexnějšího obsahu webových stránek.
Přidali jsme sem také pokročilé vyhledávání, které zajistí přehlednější správu PDF dokumentů.
Chci konzultaci

Jak jsme pomohli

Tým Rascasone navrhnul, nadesignoval a naprogramoval responzivní webové stránky sloužící k prezentaci nabízeného softwaru. Prezentační web poté doplnil o členskou sekci, subdoménu s dokumentací softwaru a souvisejícími tutoriály.

Máme rádi projekty, při kterých do nás klient vloží maximální důvěru a svěří nám přípravu digitálního produktu se všemi souvisejícími službami. Tento přístup přináší výhody pro obě strany – klient díky němu komunikuje pouze s jedním dodavatelem a my víme, že budou všechny úkoly provedené pečlivě a včas.
Klientovi děkujeme za projevenou důvěru a přejeme spoustu úspěchů do budoucna!
Chci konzultaci

Další projekty

PRO KONZULTACI ZDARMA NÁS KONTAKTUJTE

Email

INFO@RASCASONE.CZ

Telefon

+420 604 475 745

Adresa

PROSECKÁ 24, PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA