UI/UX DESIGN, IOS, ANDROID,WEB

Blocheck

Multiplatformní mobilní aplikace pro Android a iOS určená k digitalizaci šeků pro finanční platformu

H2 Organizer
O projektu

Doplňková mobilní aplikace k finanční platformě Viably má za úkol usnadnit uživateli provádění finančních transakcí prostřednictvím šeků. Jejím hlavním úkolem je naskenovat fyzický šek a převést ho do digitální podoby, ve které dojde.

Funkce aplikace a systému

Chci konzultaci
 • Přístup k fotoaparátu zařízení

 • Přehled bankovnictví

 • Možnost blokace karty

 • Uživatelská sekce

 • Pokročilé ověření identity uživatele

 • Výměna dat mezi novým a stávajícím systémem

Chci konzultaci
H2 Organizer

Zadání

Tým Viably nás oslovil s myšlenkou na vývoj mobilní aplikace, která zprostředkuje digitalizaci šeků a náhled do bankovnictví uživatelů této finanční platformy.

Chci konzultaci

Hlavním cílem této startupové spolupráce bylo vytvořit mobilní aplikaci pro Android a iOS, která doplní stávající webovou platformu a rozšíří původní nabídku služeb společnosti Viably. Naším úkolem tedy bylo vytvořit aplikaci, která zapadne do stávajícího portfolia společnosti a vymyslet technické řešení, které umožní komunikaci mezi jednotlivými systémy.

Chci konzultaci
Co jsme použili

Technologie a služby

After years of experience, the scope of our services increases.

 • React Native

 • Vývoj webové aplikce

 • Konzultace technického řešení

 • 3 Vývojáři

 • 1 Projektový manager

 • 1 Designer

 • Doba trvání 6 měsíců

5 steps

Vývoj multiplatformní aplikace v 5ti krocích

V rámci startup spolupráce jsme vytvořili mobilní aplikaci pro Android a iOS, která uživatelům umožňuje digitalizovat šeky a dále s nimi manipulovat.

Chci konzultaci
 1. 1KROK 1

  Po schválení plánu jsme sestavili vývojářský tým, který doladil návrh technického řešení backendu aplikace.

 2. 2KROK 2

 3. 3KROK 3

 4. 4KROK 4

 5. 5KROK 5

V současnosti jsou vývoj a údržba aplikace pozastaveny. Klient se v návaznosti na míru využití aplikace pro správu šeků rozhodl zvolit jiné řešení.

Chci konzultaci
H2 Organizer

Detail řešení

Klient nás oslovil s požadavkem na vytvoření aplikace, která rozšíří portfolio jeho služeb v oblasti finanční správy.

Chci konzultaci
Začátek práce na každém digitálním produktu u nás v Rascasone probíhá ve znamení analýzy. Shromáždění a následné porozumění požadavkům od klienta i případným poznatkům z přezkoumání trhu či konkurence totiž může ušetřit hromadu času i finančních prostředků.

Před započetím práce na designu a funkcionalitě jsme se zabývali segmentací cílové skupiny, tj. pravděpodobných uživatelů aplikace. Ve spolupráci s klientem jsme pak vytvořili několik person, pro které jsme aplikaci později designovali.

Pro každou z person jsme navrhli specifický průchod aplikací a funkcionalitu, kterou bude během používání aplikace využívat. Výstupem tohoto snažení byl soupis takřka všech požadavků, které by měl digitální produkt Digičekárna splňovat.

V návaznosti na získané poznatky pak naši softwaroví experti navrhli realizaci prostřednictvím dvou řešení: webové stránky pro online prodejce krásy a mobilní aplikace pro spotřebitele.

V návaznosti na předešlou analýzu jsme vytvořili wireframy a prototypy, které původní teoretické poznatky převedly do praxe a následně jsme je předložili klientovi ke schválení.

Po schválení jsme se již mohli pustit do toho, co nám jde nejlépe – vyvíjet weby a aplikace, které uživatelům usnadňují život. Dali jsme dohromady dva vývojářské týmy – webaře a vývojáře mobilních aplikací, rozdělili celý proces tvorby do sprintů.

V průběhu jednotlivých sprintů jsme navrhli, zkonzultovali a následně realizovali:
 • návrh loga a dalších brandových prvků projektu,
 • UX design aplikace i webu v návaznosti na analýzu cílové skupiny,
 • UI design a design style guide pro oba digitální produkty,
 • tvorbu webových stránek i vývoj mobilní aplikace,
 • úvodní, průběžné i závěrečné uživatelské testování.
Výstupem práce našich specialistů je mobilní aplikace a web, jež kladou důraz na dobrou uživatelskou zkušenost napříč různými zařízeními i operačními systémy.
Chci konzultaci
H2 Organizer
Od A do Z

Jak jsme pomohli

Tým Rascasone navrhl a realizoval technické řešení multiplatformní aplikace na digitalizaci šeků.

Chci konzultaci

V Rascasone rádi uzavíráme startupové spolupráce, jelikož vnímáme, že takové projekty často přicházejí s neotřelými myšlenkami a nápady, které mohou více, či méně zjednodušit náš každodenní život. Jedním z takových projektů měla být i tato mobilní aplikace. Mrzí nás, že ji klient nakonec dostatečně nevyužil a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším podnikání!

Chci konzultaci

Vyjádření klienta

homepage.testimonials.text1

Štěpán Daniel

CEO, IoT Solutions

H2 Organizer
Rascasone

Do you have a project or an idea?

Write us
CTA